Post Format

Koupil jsem rybářský magazín Športovýrybár.sk

Športový rybárV červenci jsem dostal nečekanou nabídku na odkup slovenského všeobecného magazínu o rybaření – Športovýrybár.sk. A to od kluků, se kterými jsem už dlouhodobě spolupracoval v rámci svého kaprařského magazínu a vzájemně jsme se tak trochu propagovali. Kluci se rozhodli, že se budou věnovat jiným aktivitám a že tomuto portálu nemohou dávat tolik, kolik by bylo potřeba. No, nakonec jsme se dohodli, i když jsem hodně uvažoval, zda do toho jít nebo ne. Má to své výhody i nevýhody, ale snad ty výhody budou převažovat a rozhodl jsem se to zkusit.

Při přechodu pod mou správu byl pro mě největší problém ten, že tento portál byl na vlastním redakčním systému, a to jsem nechtěl, jelikož nejsem programátor a osobně preferuji WordPress, který už docela obstojně zvládám. A protože bývalý programátor toho webu mi sdělil, že export článků do WP udělá jen horko těžko, musel jsem si poradit sám. Takže mi nezbývalo nic jiného, než si to všechno pěkně ručně převést. Nějakých cca 300 článků a 100 dalších podstránek, no byla to otrokárna :D. Koupil jsem hosting No Limit Extra od Wedos, nahodil WordPress a postupně kopíroval a kopíroval. No něco šílenýho! Za týden jsem byl ale hotov a už jen začal ladit šablonu a celkový vzhled.

Rozhodl jsem se, že nový web postavím na stejné šabloně, na které mi běží magazín LovKapra.com. Důvod je jednoduchý, rád bych měl na obou magazínech stejné reklamní pozice, které budou k dispozici inzerentům. Bude to myslím praktické a má to logiku, jelikož nebudou muset dělat nové rozměry reklam.

sportovy-rybar

Nový přepracovaný portál Športovýrybár.sk

Také jsem se rozhodl spustit k webu zcela nové diskuzní fórum o rybaření, které tam dosud chybělo. Tady jsem opět zvolil své oblíbené phpBB a použil lehce upravenou šablonu k vlastním potřebám. Rozjet úplně nové diskuzní fórum rozhodně nebude žádná legrace, a tak jsem zvědav, jak to dopadne a jak to pojede. Budu muset něco chytrého vymyslet a naučit tam lidi chodit a diskutovat.

Největším problémem pro mě je však slovenský jazyk, jelikož mu sice v pohodě rozumím, ovšem už nedokážu správně gramaticky psát (jasně, používám dost Google Translator, ale není to ono a asi by to nestačilo :)), natož dělat korekturu slovensky psaných článků, které jsou určené k publikaci. Dalším nemalým problémem je čas, kterého mám čím dál méně kvůli svým ostatním aktivitám a poslední dobou si připadám, že nevím, kde mi hlava stojí. Tak nějak cítím, že takhle to dlouhodobě nepůjde. Proto v současnosti hledám slovenského parťáka rybáře, který by chtěl na tomto magazínu se mnou spolupracovat. Ať už za nějakou finanční odměnu či za % podíl na zisku, bude-li to ten pravý člověk. Už mám tipy na dva kluky, se kterými momentálně jednám, ale nevím, jak to všechno dopadne. Musí to být někdo spolehlivý a hodně pracovitý, protože dělat magazín není jen tak. Kdo si to zkusil, tak ví, že je to především o soustavné dřině a vytrvalosti. A já chci, aby to fungovalo pořádně, mělo to daleko vyšší návštěvnost a samozřejmě to i něco vydělávalo. Nemám problém se podělit o zisk, ale musí to být někdo, kdo je dříč a zároveň srdcař, kterého to baví a naplňuje. Tak uvidím, držte mi palce, abych někoho schopného našel! Snad jo ;).

K magazínu jsem také získal dvě fanouškovské stránky na Facebooku, takže momentálně dohromady disponuji cca 12.000 fanoušky z řad rybářů (z valné většiny lidé z ČR a SR). To už je docela solidní číslo, se kterým se dá pracovat. Mohu tím podporovat samozřejmě i svůj starší magazín o kaprařině, což je určitě výhoda. Bohužel však i tohle přináší další práci, jelikož se o to musí starat a komunikovat s návštěvníky. A o další nezbytné komunikaci po e-mailu s redaktory, inzerenty atd. nemluvě. Prostě práce nad hlavu. Tak jsem zvědav, jak to půjde a jestli to dám všechno dohromady, aby to jednou fungovalo s daleko menším přičiněním z mé strany. Další osoba je zkrátka nutností, jinak bych se z toho zbláznil :D. Je tam ještě moře práce.

Uvidím časem, zda jsem udělal dobře a nebo to byla chyba. Aspoň budou nové kontakty na Slovensku a poznám více zdejší rybářský trh, ve kterém se zatím tolik nevyznám. Jinak nevím proč, ale každé léto mi té práce nějak přibývá a přichází nové věci a nápady, je toho totiž víc než jenom Športovýrybár.sk, ale o tom možná zase jindy :).

3 komentářů

  1. O jak já tomu postesku o Slovenštině rozumím. Před nedávnem jsem byl v podobné pozici. Strýček Google a jeho translator musel pomoct. Divil jsem se však, že moc chyb neseká. Některé věci jsem si nechal zkorektovat od kolegy ze Slovenska a i ten říkal, že je překvapen schopností translatoru

  2. Radek P.: Jo, bohužel prostě psát slovensky neumím. Taky jsem teď hodně používal Translator a byl jsem spokojen, pomalu by se přes to daly psát články. Ono ty jazyky jsou sobě dosti podobné a Google to má zmáknuté, to teda musím uznat taky. Ale občas se chybička vloudí a nebo si vůbec nejsem jistý, hlavně co se týká skloňování. Takže nějaká kontrola Slovákem tam stejně musí být. Proto chci k projektu ještě takového člověka ;).

  3. Pingback: Koupil jsem rybářský magazín Športovýrybár.sk | RSS ze světa

Napsat komentář

Tyto pole je nutné vyplnit *.